Dom
Tutaj jesteś

Jaką moskitierę wybrać?

16 listopada 2019 Dom

Owady potrafią poważnie uprzykrzyć życie. Odkąd w Polsce zmienił się klimat, latem i wiosną w naszym kraju jest ich coraz więcej. A ciężko wypoczywać czy nawet wykonywać codzienne czynności, gdy w domu bądź mieszkaniu aż roi się od komarów i much. Dobrym pomysłem umożliwiającym ochronę domostwa przed owadami będzie montaż solidnej moskitiery. Jest to specjalna siatka, która zabezpiecza przed przedostaniem się much i komarów do wnętrza pomieszczeń. A jaką moskitierę wybrać? Czy rzeczywiście warto po nią sięgnąć?

Moskitiera jest zdecydowanie najlepszym narzędziem do zabezpieczenia domostwa przed niechcianymi gośćmi. Z wielu powodów warto się na nią zdecydować. Gdy moskitiera pojawi się na oknach, można będzie swobodnie przy nich przesiadywać, nie martwiąc się o to, że jakikolwiek owad dostanie się do pokoju. Jest to szczególnie ważne w godzinach wieczornych. Jasne i mocne światło padające z żarówek przyciąga owady, które błyskawicznie zaczynają do niego lgnąć. Nie są jednak w stanie przebić się przez barierę tworzoną przez moskitiery. Co jednak równie ważne – taka siatka nie zabija ich, a jedynie chroni przed nimi dom i domowników. Nie jest też w żaden sposób szkodliwa dla naturalnego otoczenia. Zazwyczaj tworzy się ją tak, by była niemalże niewidoczna, dlatego nie zaburza wyglądu aranżacji i wspaniale ją uzupełnia.

Jaką moskitierę wybrać? W sklepach pojawiają się różne rodzaje zabezpieczających siatek. Najpopularniejsze są moskitiery okienne. Najczęściej montuje się je na rzepach, ale można również przymocować je bezpośrednio do ramy okna. Nie wymagają wykonywania specjalnych otworów. Czasami też charakteryzują się specjalną budową przypominającą tradycyjne rolety, dzięki czemu w dowolnej chwili można je zsunąć lub rozsunąć. Jedną z ich większych zalet może być niska cena. Za pojedynczą moskitierę okienną trzeba zapłacić w okolicach kilkudziesięciu złotych, co nie jest specjalnie wysoką sumą. Drugą ich atrakcyjną cechą jest wodoodporność. Takie moskitiery świetnie sprawdzą się w każdym budynku i mieszkaniu, ponieważ z łatwością można je dostosować do wymiarów okna czy nawet wykonać na indywidualne zamówienie.

W okresie letnim i wiosennym w każdym domu i mieszkaniu zdecydowanie przydadzą się moskitiery okienne. Jaką moskitierę wybrać? Taką, która będzie dostosowana do potrzeb budynku oraz jego użytkowników. Dobra moskitiera wbrew pozorom nie musi być strasznie droga. Wiele wartościowych siatek okiennych można zamówić już przez Internet, by zapłacić za nie odrobinę mniej.

Izolacja pozioma

Redakcja regalnowosci.pl

Regalnowosci.pl to wirtualna przestrzeń poświęcona pasjonatom budownictwa i aranżacji wnętrz, gdzie inspiracja spotyka się z praktycznymi wskazówkami. Nasza redakcja eksploruje najnowsze trendy w projektowaniu mieszkań, ogrodów i przestrzeni komercyjnych, prezentując zarówno klasyczne rozwiązania, jak i nowatorskie pomysły.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

uprawnienia elektryczne