Tutaj jesteś

Ile kosztują markowe spodnie robocze?

18 lipca 2022 Budownictwo spodnie robocze

Dbając o BHP w miejscu pracy, bardzo ważny jest ubiór. W zawodach w szczególności fizycznych, niezwykle istotna jest wygoda. W tym artykule skupimy się na tym, jakie spodnie wybrać oraz jakim przedziałem cenowym się kierować.

Dopasuj spodnie robocze do ich przeznaczenia

Kiedy dokonujemy zakupu spodni roboczych, warto sprecyzować, do czego będą służyć i jakie będą mieć zastosowanie. W ofertach sklepu znajdziesz produkty, które można podzielić na kilka kategorii.

Odblaskowe spodnie robocze

Pracując m.in. w pobliżu placu budowy, dróg, placów manewrowych, lotnisk i innych miejsc, po których poruszają się pojazdy bardzo ważne jest, aby być widocznym. Odzież odblaskowa ma na celu zapewnienie nie tylko bezpieczeństwa i widoczności osoby pracującej, ale także odróżnienie jej od innych osób. 

Decydując się na zakup spotkamy się z wieloma produktami, różniącymi się materiałem wykonania, krojem, czy dostosowaniem do panującej temperatury. 

Najlepszym wyborem, który zapewnia świetną ochronę są spodnie ostrzegawcze, które wykonane są z rozbudowanej tkaniny oraz przystosowane są do ochrony przed wieloma rodzajami zagrożeń, m.in. ogniem, środkami chemicznymi czy łukiem elektrycznym.

Innym, nieco mniej zaawansowanym produktem są wąskie i dopasowane spodnie ostrzegawcze. Mimo braku odporności na wszelkiego rodzaju zagrożenia pochodzenia zewnętrznego, idealnie nadają się do pracy. Dzięki wzmocnionym szwom i wielu obszernym kieszeniom, idealnie nadają się do pracy  

Spodnie robocze chroniące przed substancjami chemicznymi

Osoby zatrudnione w zakładach produkujących farby, środki czystości, kleje czy produkty lecznicze, bardzo często mają kontakt z preparatami i substancjami chemicznymi. Podobnie sytuacja wygląda w oczyszczalniach ścieków, laboratoriach czy magazynach. Szczególnie w takich miejscach bardzo ważną rolę pełni odzież BHP. 

W takim wypadku warto zakupić spodnie robocze, które są specjalnie przystosowane do tego rodzaju warunków. Są one wykonane z niezwykle trwałej tkaniny poliestrowo-bawełnianej oraz posiadają zabezpieczane i zamykane kieszenie.

Spodnie robocze uniwersalne

Nie zawsze jednak potrzebujemy specjalistycznej odzieży do pracy. Dlatego często w ofertach sklepów możemy spotkać spodnie przeznaczone, np. do malowania czy do pracy w ogrodzie. Są one elastyczne, wygodne, posiadają wiele kieszeni i stworzone są zazwyczaj w większej części z poliestru. Do wyboru są zwykłe spodnie, ogrodniczki lub krótkie spodenki.

Gdzie szukać spodni roboczych?

Miejscem gdzie można kupić spodnie robocze oraz inną odzieży BHP jest sklep BHPOnline-24. Firma współpracuje z wieloma renomowanymi markami zarówno z Polski jak i zza granicy. Znajdują się tam również produkty sygnowane markami własnymi, takimi jak SafePRO, CleanPRO, czy Ergo. 

Firma współpracuje z działami technologii różnych spółek (nie tylko polskich), dzięki czemu ma możliwość przeprowadzania szeregu testów wszystkich produktów, nim trafią na rynek.

Podsumowanie

Komfort pracy jest bardzo ważny. Często przy wyborze ubioru BHP najmniej uwagi przywiązujemy przy zakupie spodni. Jednak to one potrafią sprawiać najwięcej problemów. Przy ich wyborze powinniśmy brać pod uwagę wiele czynników, w szczególności przy jakiej pracy będą one używane i jakie będzie ich przeznaczenie.

Redakcja regalnowosci.pl

Regalnowosci.pl to wirtualna przestrzeń poświęcona pasjonatom budownictwa i aranżacji wnętrz, gdzie inspiracja spotyka się z praktycznymi wskazówkami. Nasza redakcja eksploruje najnowsze trendy w projektowaniu mieszkań, ogrodów i przestrzeni komercyjnych, prezentując zarówno klasyczne rozwiązania, jak i nowatorskie pomysły.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Izolacja pozioma