Wybór pokrycia dachowego

Początek przygody z wyborem pokrycia dachowego do domu naszych marzeń zaczyna się w momencie podjęcia decyzji o budowie i po zgromadzeniu środków na to przedsięwzięcie. Szukanie działki, wybranie technologi, projektu, zdobycie pozwolenia na budowę są najważniejszymi momentami w rozpoczęciu przedsięwzięcia. Jeżeli decydujemy się na projekt gotowy, bardzo często narzuca nam on wybór pokrycia dachowego. Jednak jeżeli mamy wybór pokrycia dachowego, bo architekt tworzy nam projekt indywidualny od podstaw, to możemy spotkać się z koniecznością wyboru najlepszego dla nas rozwiązania. Spotkamy się wtedy z różnicami w cenach, poznamy wiele wad i zalet różnych materiałów. A więc który wybrać?

Blachodachówka jest współcześnie bardzo często wybierana ze względu na swoją korzystną cenę i łatwy montaż. Jej minusem na pewno jest tendencja do nagrzewania się w słoneczną pogodę, co może zmniejszać komfort życia na poddaszu użytkowym. Wielu użytkowników, którzy zdecydowali się na blachodachówkę zgłasza także, że nawet mały deszcz obijający się o blachę hałasuje, w różnym natężeniu, czasem nawet nie dając spać w nocy.

Ostatnio popularny stał się także gont, który ludzie montują ze względu na jakże atrakcyjną cenę, ciekawy, często wzorzysty wygląd oraz łatwość w naprawach. Podkreśla się także, że jest to pokrycie trudne do zerwania przez silny wiatr w porównaniu do blachodachówki. Niestety jest to materiał, który posiada najkrótsze gwarancje i trzeba liczyć się z tym, że po 10-20 latach będzie wymagał naprawy.

Najbardziej tradycyjnym wyborem będzie zaś dachówka ceramiczna. Cechuje ją długotrwały, niezmienny wygląd po latach, brak hałasu na poddaszu i przegrzewania się latem dlatego mimo wyższej ceny nadal jest często wybierana przez inwestorów jako pokrycie dachowe na lata. Jednak co jeśli nasz dom jest nowoczesny i nie pasuje do niego tradycyjna dachówka? Czy jesteśmy skazani na blachodachówkę?

Otóż nie. Z pomocą przychodzą firmy, których dachówka ceramiczna płaska ma bardzo nowoczesny, designerski wygląd i wpasuje się zarówno w nowe, ciekawe bryły, jak i w sielskie, góralskie chatki. Posiada wszystkie cechy dachówki, na których zależy inwestorowi, a przy tym zapewnia nowatorski wygląd budowli. Na pewno jest to rozwiązanie, które każdy powinien rozważyć biorąc pod uwagę zalety materiału, jak i atrakcyjność wyglądu. Dachówka ceramiczna płaska to produkt, który zapewni spokój mieszkańcom na wiele lat bez konieczności remontów, dodatkowo wynagradzając zainwestowane pieniądze swoim pięknym wyglądem.

Redakcja regalnowosci.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.