Tutaj jesteś

Taśma z nadrukiem – jak wybrać najlepszą?

24 lipca 2022 Poradnik Taśma z nadrukiem


Taśma z nadrukiem stała się już obowiązkowym produktem w każdej firmie, która zajmuje się sprzedażą wysyłkową. Wynika to z faktu, że dają one wyjątkowe możliwości w zakresie promocji, a dodatkowo sprawiają, że praktycznie każda firma e-commerce może skutecznie wyróżnić swoją paczkę na tle konkurencyjnych wysyłek. Taśma z nadrukiem może więc przynieść każdemu przedsiębiorstwu wiele korzyści i nawet przyczynić się do ugruntowania pozycji firmy na rynku. Jednocześnie taśmy z nadrukiem są dość mocno zróżnicowane pod wieloma względami. Wobec tego wielu przedsiębiorców może się zastanawiać, która taśma z nadrukiem będzie najlepsza?

Taśma z nadrukiem- jaki rozmiar będzie najlepszy?

Zanim przedsiębiorcy podejmą decyzję odnośnie zakupu konkretnej taśmy z nadrukiem, muszą się w pierwszej kolejności zastanowić, jaki rozmiar będzie odpowiedni. Dlaczego ma to tak ogromne znaczenie? Otóż nie chodzi tu o samą długość, ale głównie o szerokość taśmy. Ma to głównie znaczenie estetyczne. W pierwszej kolejności łatwo sobie wyobrazić, że do niewielkich paczek, o małych gabarytach, zastosowanie zbyt szerokiej taśmy nie byłoby zbyt dobrym rozwiązaniem. Dokładnie odwrotnie jest przypadku paczek nieco obszerniejszych. Wówczas taśma z nadrukiem, która byłaby zbyt wąska, nie byłaby wstanie efektywnie zamknąć opakowania, a z pewnością już stałaby się mało widoczna. Wobec tego zastanówmy się na początku, jaki rozmiar paczek jest dominujący i dopasujmy do niego odpowiedni rozmiar taśmy z nadrukiem. Jeśli nie możemy się zdecydować, to wybierzmy taśmy o różnej szerokości. Będzie to rozwiązanie o wiele bardziej praktyczne.

Taśma z nadrukiem a rodzaj kleju

Kolejnym elementem jaki posiada taśma z nadrukiem, jest klej. To właśnie on odpowiada nie tylko za sklejenie brzegów np. kartonu, ale także za samo umocowanie taśmy. Najpopularniejszym rodzajem kleju, jaki jest wykorzystywany, jest klej kauczukowy. Można powiedzieć, że to właśnie na niego powinniśmy się zdecydować. Klej ten jest wyjątkowo mocny i odporny na działanie wilgoci lub nawet i skrajnych temperatur. Wobec tego będzie on wstanie świetnie zabezpieczyć paczkę. Dodatkowo taka taśma nie powinna również sprawiać zbyt wielkich problemów z jej oderwaniem od powierzchni.

Taśma z nadrukiem a sam nadruk

Finalnie, ostatnim aspektem przy wyborze taśmy z nadrukiem https://protape.pl jest sam fakt tego, co zostanie na niej nadrukowane. Pamiętajmy więc, że taśma z nadrukiem jest świetnym nośnikiem reklamy, więc warto mądrze wykorzystać jej powierzchnię. Zwykle przedsiębiorcy decydują się na umieszczenie na niej swojego logo, a także adresu witryny. Niemniej jednak można także pokusić się o dodanie sloganu reklamowego lub zachęcenia do ponownych zakupów. Warto także zwrócić uwagę na kolorystykę i motyw jaki ma się znaleźć na taśmie z nadrukiem. Powinien on poniekąd reprezentować firmę i sprawiać, że zakorzeni się ona w świadomości adresatów. Odpowiedni wybór tak niewielkiego gadżetu, jakim jest taśma z nadrukiem, może być dla firmy prawdziwą gwarancją sukcesu.

Redakcja regalnowosci.pl

Regalnowosci.pl to wirtualna przestrzeń poświęcona pasjonatom budownictwa i aranżacji wnętrz, gdzie inspiracja spotyka się z praktycznymi wskazówkami. Nasza redakcja eksploruje najnowsze trendy w projektowaniu mieszkań, ogrodów i przestrzeni komercyjnych, prezentując zarówno klasyczne rozwiązania, jak i nowatorskie pomysły.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?