Co ze strychem?

Strych to bez wątpienia miejsce, które jest bardzo przydatne w każdym domu. Wiedzą o tym wszyscy, którzy mają do dyspozycji strychy właśnie. W starych domach to wręcz magiczne miejsce, w którym można znaleźć mnóstwo ciekawych rzeczy. Szczególnie szperać uwielbiają tutaj dzieci, które szukają „skarbów”. I rzeczywiście, kiedy kilkulatek wygrzebie na starym strychu np. jakąś zabawkę swojej mamy czy babci, to naprawdę jest to dla niego prawdziwe znalezisko.

Na strychu z reguły przechowujemy mnóstwo różnych rzeczy, które nie sposób schować gdzie indziej. Człowiek jednak gromadzi sporo różnych przedmiotów przez wiele lat i dobrze jest, jeśli od czasu do czasu przynajmniej zrobimy mały remanent. Zawsze przecież znajdzie się coś, co można z powodzeniem wyrzucić. Będzie więcej miejsca i tym samym zrobi się choć małe porządki. Być może przy okazji takich działań okaże się, że całkiem sporo miejsca zyskaliśmy na naszym strychu.

Strych bardzo często wykorzystywany jest jako suszarnia na pranie. Czemu nie? Latem nie ma lepszego miejsca do suszenia.
Strych można też z powodzeniem przeznaczyć na dodatkowe pokoje. Zabudowa strychu to w obecnej dobie bardzo rozpowszechniony pomysł. Jeśli ktoś chciałby zwiększyć powierzchnię mieszkalną swojego domu, to zabudowa strychu jest chyba najlepszym rozwiązaniem.

Szczególnie, kiedy wysokość rzeczonego strychu jest odpowiednia, tzn. kiedy nie chodzimy głowa po suficie. Ale i z tym kłopotem można sobie poradzić, bo podwyższa się nieco ściany i już mamy pożądaną wysokość pomieszczeń, które powstaną z zabudowy strychu. Wprawdzie koszty nieco wzrosną, ale za to zyskujemy potrzebne nam metry kwadratowe. Zabudowa strychu może być realizowana bardzo różnie.

To już zależy od potrzeb i upodobań osób, które to robią. Najważniejsze jest jednak to, że w obecnej dobie mamy całe mnóstwo różnych materiałów, które można do takich celów wykorzystać. Wełną ocieplimy ściany, a te zbudujemy z płyt kartonowo-gipsowych. Takie lekkie ściany to świetna rzecz, bo czasami klasycznej ścianki nie można by było postawić. Wiele zależy przecież od wytrzymałości stropu.

Jeśli ktoś jest szczęśliwym posiadaczem dużego strychu, to przy umiejętnym zagospodarowaniu można mieć i miejsce do suszenia prania, i składzik na różne rzeczy, i jeszcze przytulne pokoje. Wszystko zależy od pomysłowości. No, trzeba jeszcze znaleźć fachowców, którzy zrealizują naszą wizję, ale tych da się przecież namierzyć. Wystarczy tak naprawdę dobrze rozejrzeć się wokół. I to najlepiej w swoim najbliższym otoczeniu.

Redakcja regalnowosci.pl