Tutaj jesteś

Drewniane meble – idealne w każdym stylu

22 czerwca 2020 Wnętrza

Drewniane meble to klasyka. Słyną z tego, że są trwałe i prezentują niepowtarzalny szyk oraz klasę, które trudno podrobić. Meble wykonane z naturalnego drewna obecnie reprezentują różnorodne style i dlatego są doskonałym uzupełnieniem każdego wnętrza.

1.      Meble z drewna w stylu retro.
2.      Drewniane meble – dobre do nowoczesnych wnętrz?

Zwykło się uważać, że drewniane meble to znakomite rozwiązanie do wnętrz w stylu retro, czyli starodawnych albo takich urządzonych tradycyjnie lub rustykalnie. Drewniane meble to także podstawa modnego od paru sezonów stylu skandynawskiego w urządzaniu wnętrz. Za każdym razem meble wykonane z drewna dodają wnętrzu nie tylko przytulności, ale i elegancji pod różnym obliczem. A co z założenia chłodnymi i sterylnymi wnętrzami nowoczesnymi? Czy do nich także będą odpowiednie drewniane meble?

Meble z drewna w stylu retro

Mieszkanie urządzone w stylu retro, czyli jak z minionych epok, to niewątpliwie pomieszczenia zwracające uwagę. Meble oraz dodatki są wtedy zazwyczaj bardzo skrupulatnie dobrane, aby całość była spójna. Jeśli chodzi o te pierwsze, to wątpliwości nie budzi fakt, że do mieszkań czy domów, w których panuje styl retro, bez wątpienia najbardziej pasują drewniane meble. Bo przecież właśnie to ten surowiec jest uznawany za najbardziej tradycyjny.  Z drewna meble są przecież wytwarzane od wieków. Więc jeśli decydujemy się na umeblowanie w stylu retro (niezależnie od tego, czy nawiązuje ono do lat 20. ubiegłego wieku (bardzo popularny styl art déco), 50., 60. czy też do staromodnego stylu pałacowego, to w grę wchodzą tylko meble z drewna. W zależności od stylu retro, do którego nawiązują, będą one oczywiście różnie stylizowane. Te w duchu art déco będą na przykład zgeometryzowane i delikatne. Zaś te „pałacowe” – ciężkie i masywne w wyglądzie (bardzo charakterystyczne są dla tego stylu obszerne komody i takie szafy). Oferta producentów drewnianych mebli jest bardzo szeroka, dlatego zwolennicy różnych odmian stylu retro na pewno znajdą coś dla siebie.

Drewniane meble dobre do nowoczesnych wnętrz?

Wnętrza nowoczesne kojarzą się przede wszystkim z wnętrzami designerskimi, loftowymi. Przywodzą na myśl pewną sterylność i chłód. Powszechna jest także opinia, że w takich pomieszczeniach ciężko o przytulne klimaty – a przecież taki charakter nadają pomieszczeniom właśnie drewniane meble. Czy więc na pewno meble zrobione z drewna nie są przeznaczone dla miłośników takich wnętrz? Czy mają oni postawić tylko na szkło i metal? Otóż nic bardziej mylnego! Drewniane meble mogą mieć przecież różne kolory – szarość, biel, czerń (czyli najpopularniejsze w  stylu nowoczesnym) i różne formy, nawet bardzo ascetyczne idealne do wnętrz nowoczesnych.

Redakcja regalnowosci.pl

Regalnowosci.pl to wirtualna przestrzeń poświęcona pasjonatom budownictwa i aranżacji wnętrz, gdzie inspiracja spotyka się z praktycznymi wskazówkami. Nasza redakcja eksploruje najnowsze trendy w projektowaniu mieszkań, ogrodów i przestrzeni komercyjnych, prezentując zarówno klasyczne rozwiązania, jak i nowatorskie pomysły.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?