Dom
Tutaj jesteś

Jakie urządzenia ułatwią jesienną pielęgnację trawnika?

10 listopada 2019 Dom

Niezależnie od panującej pory roku na pewno zawsze starasz się dbać o otoczenie swojego domu. Największą wagę przywiązujesz do wyglądu trawnika, który jest podstawą działki i jej głównym elementem. Musi być piękny, idealnie zielony i równo przystrzyżony. Pielęgnację trawnika powinieneś jednak zmieniać w zależności od pory roku – latem skupiać się na nawadnianiu, a zimą na ochronie. A co możesz zrobić ze swoim zielonym podłożem właśnie teraz? Zanim przejdziesz do jego pielęgnacji, sięgnij po urządzenia pomocne w jesiennej pielęgnacji trawnika. Jest ich naprawdę sporo, a niektóre z nich mogą w znaczącym stopniu ułatwić ci pracę.

Gdy tylko na dworze robi się zimniej, dni stają się krótsze, a noce dłuższe, natura powoli zaczyna przygotowywać się do zimy i spowalnia swój wzrost. Sam na pewno mogłeś to już zauważyć. Jesienią twój trawnik nie wymaga częstego przystrzygania, gdyż ze względu na pierwsze przymrozki i niższe temperatury trawa rośnie znacznie wolniej aniżeli wiosną czy latem. Możesz ją zatem przycinać rzadziej niż wcześniej. Wykorzystaj do tego celu specjalistyczne kosiarki wyposażone w kosze. Na pewno przydadzą ci się również klasyczne grabki, którymi wygrabisz z trawnika przesuszone i obumarłe źdźbła trawy. Grabie i kosiarka to na pewno podstawowe narzędzia do pielęgnacji ogrodów. Jeśli chcesz dbać o otoczenie domu, po prostu musisz w nie zainwestować.

Powinieneś też zrobić wszystko, by jak najlepiej przygotować trawnik do ciężkiego dla niego czasu, czyli miesięcy zimowych. Mróz i niskie temperatury zawsze szkodzą naturze. Sprawiają, że przestaje ona wzrastać, a czasem ulega nawet trwałym uszkodzeniom. Jeżeli chciałbyś temu zapobiec, sięgnij po kolejne urządzenia pomocne w jesiennej pielęgnacji trawnika, a mówiąc dokładniej – gotowe mieszanki nawozów, składające się z cennych składników mineralnych. Nie musisz na szczęście sam ich przygotowywać. W każdym sklepie ogrodniczym i markecie budowlanym znajdziesz gotowe miksy dobrych minerałów. Tuż po zakupie nawozu zapoznaj się z jego instrukcją obsługi, by tak go zastosować, aby mógł on jak najlepiej zadziałać na twój ogród. Koniecznie zrób to już w listopadzie. Potem może być już za późno, gdy zima na dobre rozhula się w Polsce.

Większość specjalistycznych urządzeń pomagających w pielęgnacji trawników znajdziesz w stacjonarnych sklepach budowlanych i marketach ogrodniczych. Jeżeli jednak zależy ci na tym, by zapłacić za nie jak najmniej, poszukaj ich z pomocą Internetu. W sieci znajdziesz najtańsze urządzenia pomocne w jesiennej pielęgnacji trawnika.

Izolacja pozioma

Redakcja regalnowosci.pl

Regalnowosci.pl to wirtualna przestrzeń poświęcona pasjonatom budownictwa i aranżacji wnętrz, gdzie inspiracja spotyka się z praktycznymi wskazówkami. Nasza redakcja eksploruje najnowsze trendy w projektowaniu mieszkań, ogrodów i przestrzeni komercyjnych, prezentując zarówno klasyczne rozwiązania, jak i nowatorskie pomysły.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

uprawnienia elektryczne