Tutaj jesteś

Kable solarne, jak drzwi do przyszłości

10 października 2019 Budownictwo

Wszyscy wiedza co to jest technologia solarna. Ostatni krzyk mody w nowej odsłonie najnowocześniejszych rozwiązań technicznych.
Kabel solarny w nowoczesnych instalacjach służy do łączenia poszczególnych elementów zabudowy instalacji do wychwytu energii promieniowania słonecznego.

Nowoczesne przewody w porównaniu do tradycyjnych miedzianych są jak rakieta kosmiczna i dorożka z dziewiętnastego wieku zaprzężona co prawda w zdrowe i dorodne konie, ale to jednak trąci myszka.
Przepaść technologiczna jest ogromna.

Zamiana aż ciśnie się sama do zastosowania. Co zatem wpływa na tak niesamowity sukces. Sukces na miarę największych osiągnięć. Choć kable solarne święcą triumfy, stare rozwiązania są jeszcze w powszechnym użytku i są oferowane przez handel klientom na całym świecie.

Jak zbudowany jest i jak działa nowoczesny kabel solarny?

Co jest cechą charakterystyczną kabla nazywanego solarnym? Kluczem do sukcesu jest o wiele dłuższa żywotność. Kabel solarny jest po prostu niezniszczalny. Według ocen ekspertów przydatność kabla może sięgać nawet dwudziestu pięciu lat i więcej. Cóż to oznacza w praktyce? Ni mniej, ni więcej to, że kiedy kabel zostanie zamontowany, nie potrzebuje już żadnych więcej zabiegów związanych z konserwacją.

Niebywała żywotność daje mu odporność na większość czynników zewnętrznych. Czynniki atmosferyczne nawet nie są w stanie dokonać uszczerbku na spoistości powłok, które są nie do sforsowania.

Potwierdzają to przeprowadzone badania. Dla pewności wyników zostały one wykonane niezależnie w kilku ośrodkach badawczych.
Opady deszczu i śniegu nie powodują zawilgocenia. Promieniowanie ultrafioletowe zawarte w spektrum światła słonecznego nie niszczy powłok polimerowych. Nie tylko promieniowanie ultrafioletowe nie ma przystępu do trwałości przewodów, także ozon uważany za destrukcyjny element naszej atmosfery nie radzi sobie z powłokami kabla solarnego.

Jeszcze pozostała do omówienia temperatura. Jako czynnik występujący nagminnie może mieć kluczowe znaczenie dla trwałości przewodów solarnych. Jednak kable zachowują swoją nietykalność w temperaturach sięgających arktycznych mrozów, to jest na przykład minus czterdziestu stopni Celsjusza.

Niebywały ukrop także nie daje rady pokonać zabezpieczenia wewnętrznej struktury. Temperatura powyżej stu dziesięciu stopni Celsjusza nie wyrządza szkody kablom solarnym.

Krótkotrwała ekspozycja na otwarty ogień także nie czyni szkody tym niezwykle wytrzymałym przewodem. Ekspansja jest zdecydowana i coraz więcej projektów zawiera kable solarne.

Redakcja regalnowosci.pl

Regalnowosci.pl to wirtualna przestrzeń poświęcona pasjonatom budownictwa i aranżacji wnętrz, gdzie inspiracja spotyka się z praktycznymi wskazówkami. Nasza redakcja eksploruje najnowsze trendy w projektowaniu mieszkań, ogrodów i przestrzeni komercyjnych, prezentując zarówno klasyczne rozwiązania, jak i nowatorskie pomysły.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Izolacja pozioma