Tutaj jesteś

Komin wolnostojący

20 września 2019 Budownictwo

Istnieje wiele przedsiębiorstw, które zajmują się produkcją. Gromadzą półprodukty, magazynują podzespoły, produkują detale lub większe części.

Podczas produkcji najczęściej potrzebna jest wysoka temperatura, a co za tym idzie — emitowane są gazy i dymy. Potrzebny jest kocioł i komin. Komin wolnostojący to nieodzowny element takich firm. Z daleka jest widoczny i może być żywą reklamą, a nawet punktem orientacyjnym. Obecnie kominy produkuje się ze stali lub kominy izolowane w konstrukcji wsporczej. Specyfika produkcji określa rodzaj komina. Wysokość komina zależy od odpowiednich przepisów, które dotyczą właściwego rodzaju produkcji. W kraju istnieje wiele firm zajmujących się produkcją kominów.

Kominy wolnostojące montowane są do fundamentu za pomocą kosza kotwowego. Malowane są z zewnątrz i wewnątrz. Kominy wolnostojące emitują różnego rodzaju wyziewy. Może to być komin drukarni, spalarni odpadów, kotłowni na biomasę lub węgiel itd., itp. Komin może być wyposażony we wkład ze stali kwasoodpornej oraz zaizolowany wełną mineralna. Dbając o kondycję środowiska naturalnego szalenie ważne jest, aby produkty spalania jak najmniej mu zagrażały. Kominy wolnostojące o dużej wysokości i zaopatrzone w odpowiednie filtry jak najbardziej spełniają te wymagania. Producenci kominów dbają o ich prawidłowe wykonanie zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Dowóz komina i jego montaż zagwarantowany jest przez producenta. Dysponuje on wykwalifikowanymi pracownikami, którzy dokładnie wiedzą jak postępować. Samochody dostarczające komin lub jego części są profesjonalnie przygotowane. Montaż odbywa się na odpowiednio oznakowanym terenie i nie stanowi zagrożenia dla ludzi i budynków znajdujących się w pobliżu. Komin malowany z zewnątrz może mieć na sobie logo firmy lub inne symbole zamówione przez zleceniodawcę. Trzeba pamiętać o tym, aby komin, którego wysokość jest już znaczna powinien posiadać oznakowania widoczne dla pilotów samolotów. Regulują to odpowiednie przepisy.

Konstrukcje wsporcze do kominów to ażurowe konstrukcje nośne. Mają one na celu ochronę komina przed ewentualnym przewróceniem się czy pęknięciem. W rejonach narażonych na silne podmuchy wiatrów, czy na tąpnięcia, konstrukcja wsporcza jest nieodzowna. Do niej również można zamocować drabiny, które często montowane są na gołym kominie.
Kominy wolnostojące mają różną średnicę. Zależy to od rodzaju wyziewu i jego temperatury, wysokości komina i rodzaju izolacji.
Producenci kominów wolnostojących znają dokładnie przepisy określające charakter komina.

Redakcja regalnowosci.pl

Regalnowosci.pl to wirtualna przestrzeń poświęcona pasjonatom budownictwa i aranżacji wnętrz, gdzie inspiracja spotyka się z praktycznymi wskazówkami. Nasza redakcja eksploruje najnowsze trendy w projektowaniu mieszkań, ogrodów i przestrzeni komercyjnych, prezentując zarówno klasyczne rozwiązania, jak i nowatorskie pomysły.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Izolacja pozioma