Rolety dzień noc – funkcjonalne jak żaluzje!

Szukasz osłon okiennych, które będą pozwalały na regulację ilości światła wpadającego do wnętrza? Postaw na rolety o konstrukcji dzień noc!

Rolety dzień noc, określane również jako żaluzje dzień noc, są obecnie jednymi z najczęściej kupowanych osłon okiennych. Co decyduje o ich popularności wśród klientów? Sprawdź główne informacje dotyczące budowy tych rolet, ich obsługi, a także zastosowania.

Jak zbudowane są rolety dzień noc?

Rolety standardowe wyposażone są w pojedynczą warstwę materiału i nawijane są na wał podczas ich zwijania. Dostępne są też w wariancie z osłoną w postaci kasety na wał oraz bocznymi prowadnicami.

W przypadku rolet dzień noc stosuje się podwójną warstwę materiału, który ma charakterystyczne paski. Roleta o takiej budowie może być też wyposażona w kasetę i prowadnice.

Do wyboru jest wiele różnych kolorów tego typu osłon, dlatego też mogą być one dostosowane indywidualnie do aranżacji wnętrza. Kolorystykę kasety, prowadnic i łańcuszków można dobrać też do koloru stolarki okiennej.

Rolety dzień noc – jak działają?

Tym, co wyróżnia żaluzje dzień noc, jest ich specjalna budowa, a także związana z nią funkcjonalność.

Rolety tego typu mogą regulować dostęp światła do wnętrza, dokładnie tak, jak robią to żaluzje. Są przy tym wygodniejsze w obsłudze i nie brudzą się tak jak żaluzje okienne.

Za pomocą żaluzji dzień noc można zablokować dostęp światła, gdy ich paski ułożone są tak, by je blokowały. Mogą one również wpuszczać promienie słońca do wnętrza w mniejszym albo w większym stopniu.

Podobnie jak w przypadku zwykłych rolet lub żaluzji żaluzje dzień noc może być również podniesiona w całości albo częściowo w górę.

Wobec tego rolety te są bardzo dobrą alternatywą dla standardowych rolet oraz dla żaluzji, ponieważ są bardzo funkcjonalne. Warto też wskazać, że ze względu na swoją estetykę bardzo często są one używane zamiast firanek w oknach.

Rolety dzień noc – na wymiar i gotowe

Producenci osłon okiennych oferują rolety dzień noc w wariantach gotowych, ale również można zdecydować się na zamówienie ich na wymiar, czyli wtedy mogą być one dobrane specjalnie do miejsca ich montażu.

Jeżeli żaluzje dzień noc można dobrać do okien w konkretnym wariancie gotowym, najczęściej można kupić je wtedy od ręki, dlatego też nie trzeba czekać wtedy na ich wyprodukowanie.

Gdy natomiast żaden z gotowych wymiarów nie jest możliwy do zastosowania, warto skontaktować się z firmą, która wykonuje rolety tego typu na wymiar. Wtedy mogą być one dobrane pod kątem wymiarów do szerokości i wysokości okna.

Jak montuje się żaluzje dzień noc?

Montaż osłon okiennych jak żaluzje dzień noc odbywa się bezinwazyjnie. Oznacza to, że osłony tego typu można zawiesić na ramach okiennych z wykorzystaniem dedykowanych uchwytów.

Bezinwazyjny montaż powoduje, że osłony nie wymagają prowadzenia wiercenia, więc nie naruszają one konstrukcji stolarki okiennej. Instalację osłon można też przeprowadzić samodzielnie.

Gdy zatem szukasz funkcjonalnych osłon okiennych, żaluzje dzień noc mogą być bardzo dobrym wyborem do wielu wnętrz w domu!

Redakcja regalnowosci.pl