Tutaj jesteś

Wybierz odpowiednią huśtawkę ogrodową do swojego ogrodu

20 kwietnia 2020 Ogród

Huśtawka w ogrodzie to nie tylko świetna dekoracja, ale też gwarancja doskonałej zabawy dla dzieci i dorosłych. Zanim jednak zamówisz huśtawkę, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

  1. Rodzaje huśtawek – podział na sprzęt dla dzieci i dorosłych
  2. Jak wybrać wielkość huśtawki ogrodowej?
  3. Huśtawka drewniana, plastikowe czy materiałowa typu hamak?
  4. Modele huśtawek nie tylko do ogrodu
  5. Na co jeszcze musisz zwrócić uwagę wybierając huśtawkę ogrodową?

Dowiesz się z niego, jaką huśtawkę kupić do swojego ogrodu, aby odpowiadała potrzebom twoich bliskich i pozwoliła na chwilę relaksu.

Rodzaje huśtawek – podział na sprzęt dla dzieci i dorosłych

Huśtawki ogrodowe różnią się przede wszystkim designem, wymiarami, materiałami wykorzystanymi do produkcji i udźwigiem. Najpopularniejszy podział dotyczy jednak sprzętu na huśtawki dziecięce oraz takie, z których bez obaw będą mogły również skorzystać osoby dorosłe. O ile zwykłe huśtawki ogrodowe dla dorosłych mogą sprawdzić się również przy starszych dzieciach, to jeżeli chcesz zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym, powinieneś poszukać modelu, który spełnia odpowiednie normy i posiada certyfikat CE. Huśtawki przystosowane do dzieci mają między innymi zabezpieczenia przed wypadaniem.

Jak wybrać wielkość huśtawki ogrodowej?

Wielkość huśtawek ogrodowych wynika ze sposobu ich montażu oraz tego, czy jest to model dla jednej osoby, czy też dwuosobowy. Projektanci dopasowują wszystkie wymiary w taki sposób, aby dany model zapewniał jak największe bezpieczeństwo i był stabilny. Pamiętaj jednak, że nawet najlepsza huśtawka nie zapewni oczekiwanego poziomu bezpieczeństwa, jeżeli zostanie źle złożona lub zamontowana. Koniecznie zapoznaj się z dołączoną instrukcją, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się ze sprzedawcą lub producentem danej huśtawki. Co się natomiast tyczy doboru wielkości, musi on uwzględniać wzrost użytkowników. Zazwyczaj im większa huśtawka ogrodowa, tym więcej osób może na niej siedzieć jednocześnie (wyższa może być również waga pojedynczego użytkownika). W popularnym sklepie z artykułami dla domu i ogrodu możesz znaleźć huśtawki w cenach zaczynających się od 200 złotych. Jeżeli natomiast zależy ci na wysokim komforcie, możesz sprawdzić model Patio Venezia z dołączoną moskitierą. Tego typu huśtawka kosztuje niecałe 1800 złotych, ale już po pierwszym użyciu zauważysz ogromną różnicę w jakości.

Huśtawka drewniana, plastikowe czy materiałowa typu hamak?

Dobra huśtawka ogrodowa wiąże się z większymi wydatkami, jednak jest to zakup, który posłuży ci przez wiele lat. Nie powinieneś więc dla uzyskania niewielkich oszczędności wybierać gorszej huśtawki, gdyż obniży to komfort i bezpieczeństwo, a dodatkowo taki mebel ogrodowy nie sprawdzi się jako dekoracja. Jeżeli nie możesz sobie pozwolić na zakup dobrej huśtawki, zastanów się nad zakupem hamaka. Ceny takich rozwiązań są niezwykle przystępne, a wytrzymałe hamaki można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Niektórzy klienci w celu obniżenia kosztów kupują plastikowe huśtawki. Te jednak są mniej wytrzymałe, a dodatkowo ich wygląd może nie pasować do twojego ogrodu. Zwróć uwagę, że w przedziale 500-1000 złotych możesz znaleźć solidne huśtawki, czego przykładem może być model Blooma Colorado. Nowoczesny design i zastosowanie wysokiej jakości materiałów sprawiają, że ten mebel pasuje praktycznie do każdego ogrodu. Relaks na huśtawce sprawi, że nawet zwykłe chwile spędzone na świeżym powietrzu dadzą ci wiele przyjemności.

Modele huśtawek nie tylko do ogrodu

Wspomniana huśtawka do ogrodu sprawdzi się nie tylko na dworze, bo – jeżeli tylko dysponujesz odpowiednią ilością wolnego miejsca – możesz ją ustawić również na tarasie lub balkonie. Kupując huśtawkę, koniecznie sprawdź, czy posiada przesłonienie przed słońcem. Nawet jeżeli będzie się to wiązało z nieco wyższą ceną, to warto zdecydować się na taki zakup. Docenisz go podczas upalnych dni, gdyż przesiadywanie w nieosłoniętej huśtawce wcale nie należy do przyjemnych czynności. Producenci huśtawek mają w ofercie przeróżne modele, więc łatwo znajdziesz nawet taką, która zmieści się na niewielkim balkonie.

Na co jeszcze musisz zwrócić uwagę wybierając huśtawkę ogrodową?

Niezależnie od tego, czy interesuje cię prosty bujak ogrodowy dla najmłodszych dzieci, czy huśtawka dla całej rodziny, dokładnie przemyśl taki zakup. Upewnij się, że interesujący cię model zmieści się w miejscu, w którym będziesz chciał go rozłożyć. Dodatkowo wybierz huśtawkę, która posłuży ci przez długi czas. Tylko takie zakupy mają sens, bo szkoda wydawać pieniądze na produkt jednosezonowy. Wiele inspiracji związanych z huśtawkami dla osób w różnym wieku znajdziesz na stronie sklepu internetowego Castorama, gdzie oprócz wysokiej jakości modeli dostępnych od ręki publikowane są również porady i wskazówki. Dzięki nim dowiesz się, jak zaaranżować miejsce na huśtawkę w małym ogrodzie lub nawet jak samodzielnie przygotować prosty model huśtawki. Pamiętaj też, aby zawsze pilnować dzieci, które będą bawiły się na huśtawce.

Redakcja regalnowosci.pl

Regalnowosci.pl to wirtualna przestrzeń poświęcona pasjonatom budownictwa i aranżacji wnętrz, gdzie inspiracja spotyka się z praktycznymi wskazówkami. Nasza redakcja eksploruje najnowsze trendy w projektowaniu mieszkań, ogrodów i przestrzeni komercyjnych, prezentując zarówno klasyczne rozwiązania, jak i nowatorskie pomysły.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?