Z poddaszem czy bez?

Dom to bezsprzecznie marzenie wielu osób. Na szczęście wielu z nas to marzenie udaje się urzeczywistnić. Nawet jeśli ktoś nie dysponuje odpowiednimi środkami finansowymi, może liczyć na pomoc banku. Nawiasem mówiąc, gdyby nie kredyty czy inne pożyczki, przeciętny Kowalski nie mógłby nawet marzyć o zamieszkaniu we własnych czterech ścianach. I rzeczywiście ludzie korzystają z pomocy banków, bo domy wyrastają jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Jak okiem sięgnąć, same place budowy. Na pewno duży wpływ na taki stan rzeczy ma fakt, że w branży budowlanej ostatnimi laty dokonała się prawdziwa rewolucja.

Nowoczesne materiały i nowoczesne rozwiązania technologiczne – w tym tkwi tajemnica współczesnego budownictwa.

Wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo nieco odbiegliśmy od meritum, a wszak mamy w nim zastanowić się nad tym, czy lepszy jest dom z poddaszem czy bez niego. No cóż, trudno byłoby jakoś autorytarnie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każdy z nas jest inni i tym samym ma inne upodobania oraz preferencje, również w kwestii domów. Jedni wybiorą dom parterowy, a inni z kolei z użytkowym poddaszem.

Dom z poddaszem czy bez niego to dla wielu osób sprawa dość istotna. Jeśli bowiem zdecydujemy się na zagospodarowanie poddasza, to automatycznie powiększa się nam powierzchnia mieszkalna. W końcu mieć a nie mieć kilkudziesięciu metrów kwadratowych do zamieszkania to spora różnica. No, chyba że komuś nie zależy na dodatkowych pomieszczeniach. Różnie to bywa. Ileż razy jest tak, że początkowo plany są inne, a życie weryfikuje je, a my nie bardzo mamy na zaistniałą sytuację jakikolwiek wpływ.

Poddasze można wykorzystać na wiele sposobów i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Można tam mieć po prostu strych. Takie miejsce przydaje się w każdym domu, bo mamy mnóstwo rzeczy, które trzeba gdzieś przechowywać. Nie da się przecież wszystkiego trzymać w szafach. W końcu ile byśmy ich musieli mieć. Można na strych przeznaczyć część poddasza i będzie dobrze. Ale poddasze często jest wykorzystywane na pokoje. Lubią tu mieć swoje kąty przede wszystkim dzieciaki, ale i dorośli. Gros osób ma tam swoje sypialnie.

Pokoje na poddaszu mają swój klimat i do tego bywają niepowtarzalne. Skosy, występy ścian czy jakieś belki w suficie dodają pomieszczeniom uroku. Ale trzeba też w tym miejscu dodać, że latem na poddaszu trudno wytrzymać. Kiedy temperatura na zewnątrz sięga 35 stopni Celsjusza, pod dachem nie da się egzystować. Ale można sobie w takich miejscach zamontować klimatyzację i będzie dobrze.

Redakcja regalnowosci.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.