Tutaj jesteś

Chłodne płytki marmurowe – pasują do każdego mieszkania?

27 stycznia 2020 Budownictwo

W minionym roku królowały szarości betonowe, czernie, drewnopodobne gresy i biel. Jednak do łask zaczęły wracać style, które nadają odrobiny chłodu każdemu pomieszczeniu. Szczególnie taką rolę odgrywają płytki marmurowe. Wiele z nich sprawia, że mieszkanie staje się chłodniejsze, ale i bardziej eleganckie.

Płytki marmurowe – hit czy kit?

Dla wiele osób jeszcze niedawno marmur kojarzył się z konglomeratem, którego przeznaczeniem były parkiety. Wiele osób marmur kojarzy również z pomnikami na cmentarzach. Jednak niewielka liczba ludzi ma świadomość, że dobrze dobrane płytki marmurowe są w stanie nie tylko nadać mieszkaniu elegancji, ale również sprawić, że nabierze charakteru. Płytki marmurowe można spotkać w wielu sklepach i najczęściej ten rodzaj płytek używany jest do łazienek. Tymczasem płytki marmurowe można spotkać również w kuchniach czy wiatrołapach. Dzięki bogatej ofercie wzorów i odcieni płytek jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie dla swojego wnętrza. Niewątpliwą zaletą płytek marmurowych jest fakt, że nie widać na nich aż tak brudu. Jest to bardzo ważna cecha dla Pań domu, które nie marzą tylko o sprzątaniu podłogi. Do cech można również zaliczyć fakt, że płytki marmurowe świetnie nadają się do kuchni czy łazienki nie tylko ze względu na łatwe utrzymanie czystości, ale również na fakt, że są odporne na uszkodzenia. Jednak należy pamiętać, że płytki marmurowe w kuchni należy odpowiednio zaimpregnować, aby utrzymały swój świetny stan na dłużej. Obecnie ten model płytek używa się również na ścianach – w kuchni oraz w łazience pod prysznicem. Dla posiadaczy ogrzewania podłogowego świetną wiadomością jest fakt, że płytki marmurowe dobrze przewodzą ciepło, więc śmiało można je kłaść w pomieszczeniach, które są ogrzewane jedynie w ten sposób.

Płytki marmurowe jako elegancka przestrzeń

Płytki marmurowe mają w sobie wiele zalet. Jedną z nich jest to, że mieszkanie staje się bardziej eleganckie. Nie tylko ze względu na wzory czy odcienie płytek, ale również dlatego, że łatwo do nich dobrać meble. Płytki marmurowe nie mają specjalnych wymagań, dlatego w każdym sklepie jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie dodatki. Ten rodzaj płytek szczególnie sprawdza się we wnętrzach, które będą urządzone w stylu rustykalnym czy loftowym. Do płytek marmurowych pasują drewniane, czarne czy złote dodatki.

Płytki marmurowe są jednym z najbardziej eleganckich wykończeń mieszkań. Architekci bardzo lubią ten rodzaj płytek, ponieważ wpasowuje się on w obecne kanony mody. Dzięki płytkom marmurowym mieszkanie zyskuje blask.

Redakcja regalnowosci.pl

Regalnowosci.pl to wirtualna przestrzeń poświęcona pasjonatom budownictwa i aranżacji wnętrz, gdzie inspiracja spotyka się z praktycznymi wskazówkami. Nasza redakcja eksploruje najnowsze trendy w projektowaniu mieszkań, ogrodów i przestrzeni komercyjnych, prezentując zarówno klasyczne rozwiązania, jak i nowatorskie pomysły.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Izolacja pozioma